Vítám Vás na mém blogu a přeji Vám příjemnou zábavu.


Na stránky vstup,dlouho tu buď,radost z nich měj,až budeš odcházet ,chceš-li, zpravičku mi napiš....Květen 2009

Nové letní hačkování

30. května 2009 v 14:26 | Irena |  Háčkování
Tak jsem hačkovala letní věci a šatičky na roční dětátko:

Kosí hnízdo

27. května 2009 v 17:06 | Jiří |  Různé
Již několik dní po našem balkoně polétavala kosice a zdržovala se mezi kvetoucími pelargoniemi.Najednou se tam objevilo za tři dny hnízdo a v něm kosice.Pak se nic nedělo a hnízdo bylo prázdne.Dnes ráno se jdu podívat a ejhle v hnízdě sedí kosice a divá se na mne přes balkonové dveře a nevydává žáden zvuk.Když v 9.35 odletěla s hnízda tak jsem viděl ,že je tam jedno vajíčko.Kosice několikrát z hnízda odletěla a zase se vrátila,když něco po 12 hodině bylo hnízdo opuštěné ,tak jsem v něm našel již druhé vajíčko.Protože o kosím hnízdění nic moc nevím porozhlednul jsem se po internetu a tam jsem našel na Wikipedií zajímavé věci:
Po celé Evropě je populace kosa černého rozdělena na dvě oddělené subpopulace, které se liší způsobem života ve vztahu k člověku. Původní, lesní populace, stále žije skrytým způsobem života v jehličnatých i listnatých lesích, populace městská, urbánní, se přizpůsobila životu v intravilánech obcí a v současnosti početně převyšuje lesní kosy. Městští kosové jsou právě ti, se kterými člověk běžně přichází do kontaktu.Městští kosi jsou v porovnání se svými lesními příbuznými mnohem drzejší a i když jsou stále opatrní, dobře snáší ruch civilizace. Do jejich jídelníčku pak kromě bezobratlých a bobulí patří také to, co najdou na ulicích, dvorcích nebo sadech, snadno také obsazují krmítka, odkud odhání jiné ptáky. Městský kos se stává všežravcem a díky široké potravní nabídce má větší populační hustotu než lesní populace. Nabídka potravy navíc pokračuje i v zimě a to, spolu s příznivějším mikroklimatem města umožnilo kosům přezimovat. Městský kos je částečně tažný pták, častěji migrují mladí ptáci a samice.
Kos černý v dubnu až červenci dvakrát až třikrát ročně, městší kosi pak hnízdí v průměru o 10 dnů dříve než lesní. Hnízdo je hluboká, polokulovitá miska vybudovaná ze suchý stébel a kořínků slepených hlínou, lesní kosi je umísťují do vidlic stromů a keřů, městší kosi hnízdí i na budovách (balkóny, verandy)
Hnízdní revír je obsazen jediným párem, který na svém území nestrpí žádného jiného kosa. Samice snáší 4 - 6 modrozelených vajec s rezavými skvrnami na kterých sedí sama po dobu 13 - 14 dnů, o mláďata se starají oba rodiče po dobu 12 - 15 dnů na hnízdě a po vylétnutí je ještě asi dva týdny přikrmují.
Kos černý se dožívá až 20 let
Tolik encyklopedie a tak vam předkládám foto,které jsem pořídíl.Budu dále sledovat hnízdění a postupně připojím další fotografie .Toto je stav k 27.5.2009 v 16:45 hod
Dnes 28.5.2009 přibylo další vejce do kosího hnízda

Dnes po 14:00 hodině přibylo 4 vajíčko
Tak se honily mraky a dost pršelo a kosice seděla na hnízdě foto z 28.5.

Ještě není červen

21. května 2009 v 17:41 | Jiří |  Různé
Tak nam letos počasí opět zajistilo dostatek sluníčka a příroda si pospíšila s květy a nasazenýmí plody.Hlavní motor růstů stromů ,keřů ,rostlin,květin a násad zeleniny voda však u nás jaksi scházela.Tento týden se vše napravilo a tak se vše znova zazelenalo a porostlo jak pohlazením kouzelného proutku .Podívejte se na několik obrázků:
Strom v parku tak vypadal 3.května 2009- to je rozdíl

Dětský komplet

21. května 2009 v 16:12 | Irena |  Pletení
Tak jsem upletla komplet na roční dětátko a letní hačkovanou čepičku:

včelka

Pranostika : Únor bílý - pole sílí
.................. Březen za kamna vlezem
................... Duben ještě tam budem
...................Studený máj v stodole raj
................. .Červen studený - sedlák krčí rameny
...................Jaký červenec, takový leden.
...................Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.
...................Co srpen nedovařil, žáří nedosmaží.
...................Sněží-li brzy v říjnu, bude mokrá zima.
...................Když na dušičky jasné počasí panuje, příchod zimy to oznamuje.
...................Studený prosinec - brzké jaro.